Вся правда про ЖК “Синергія Сіті”

ЖК “Синергія Сіті” проєкт ірпінського забудовника Ігоря Оверка та його компанії “Будівельна група “Синергія”. Об’єкт зводять на земельній ділянці 3210900000: 01: 170: 0036 площею 13,7686 га, яка знаходиться на заплаві річки Ірпінь. 

Будівництво ЖК “Синергія Сіті” розпочали під прикриттям будівництва школи, якої гостро бракує в місті через перенаселення. Початок будівництва припав на період, коли ділянки вперше потрапили під арешт, адже стало відомо, що вони знаходяться за межами міста. Та місцева влада і далі обіцяла на цьому місці школу.

Та наприкінці осені 2018 року стало зрозуміло, що школи не буде, адже замість трьох поверхів продовжувала зводитись будівля зі значно більшою поверховістю. Саме тоді виявилось, що документів на це будівництво(школи в тому числі) не було, жодних дозволів та декларації про початок будівництва не подавалось, ділянка під арештом і це означало, що жодні дії на цих ділянках, в тому числі будівельні – заборонені.

Останні новини:

Незаконне розміщення за межами міста

Межі м. Ірпінь були визначені 28 жовтня 1968 року Рішенням виконкому Київської обласної Ради депутатів трудящих № 791. Проте земельна ділянка, де ведеться будівництво, знаходиться не в межах міста, а навпаки – за межами, що підтверджується викопіюванням з проекту формування і встановлення меж Ірпінської міської ради. Таким чином, відповідно до вимог ст.ст. 12, 20 Земельного кодексу України Ірпінська міська рада не мала повноважень приймати рішення про зміну цільового призначення зазначених земельних ділянок.

В грудні 2018 року Ірпінська міська рада за кілька хвилин прийняла новий Генеральний план, в якому самовільно «розширила» кордони Ірпеня в тому числі і на заплаву. Генплан став важливою передумовою для відстоювання бізнес-інтересів місцевих депутатів, про що свідчить навіть його підготовка та процес прийняття. Безліч знайдених помилок, сесія міськради з “тітушками” та факт, що офіційного документу досі ніхто не бачив, доводять, що він був прийнятий з намірами догодити бізнесу, а не громаді.

Malyunok-3

Арешти

За фактами маніпулювання розташуванням та зміною цільового призначення земель заплави правоохоронці здійснюють ряд досудових розслідувань. Фактично, у якості речових доказів у справі незаконної зміни цільового призначення ділянок сільськогосподарського призначення та самовільного розширення меж міста ці ділянки арештовувались двічі за останні два роки. 

Ще на початку будівництва нібито школи будь-які дозвільні документи чи проектно-кошторисна документація у забудовника були відсутні. На об’єкті досі немає правильно оформленого паспорту. А в січні 2018 на ці ділянки було накладено арешт як докази по кримінальному провадженню № 42017111200000814, заведеного на ексмера Ірпеня Володимира Карплюка по факту незаконної зміни цільового призначення заплавних земель річки Ірпінь сільськогосподарського призначення площею понад 18 га на землі під багатоповерхову забудову шляхом зловживання службовим становищем. Арешт зняли через 10 місяців.

Вдруге всі ділянки потрапили під арешт восени 2019 року. Рішення було винесено в рамках кримінального провадження №420191112400000604 від 4 вересня 2019 року, відкритого Києво-Святошинської місцевою прокуратурою Київської області за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем). 

Та обидва рази попри заборону будівництво на цих ділянках не припинялось.

Землі заплави відносять до особливо цінних земель сільськогосподарського призначення

Юристи наголошують: Ірпінська міська рада взагалі не мала права змінювати цільове призначення саме цих ділянок, бо це прерогатива Верховної Ради чи Кабінету Міністрів України. Перевищивши свої повноваження, ірпінські депутати змінили їх цільове призначення під багатоквартирну забудову.

Земельні ділянки відносяться до заплавних меліорованих земель Загальнодержавної осушувально-зволожувальної системи річки Ірпінь. У цих межах земельного масиву знаходиться закрита меліоративна мережа – гончарний дренаж, порушення якого негативно вплине на стан як самого земельного масиву, так і прилеглих територій. Відповідно ділянки заплавних меліорованих земель непридатні для будівництва, яке передбачено містобудівною документацію.

Тож дані території належать до особливо цінних земель, періодично затоплюються та підтоплюються, потребують списання частини осушувально-зволожувальної системи річок та переведення земель у немеліоровані за погодженням з Верховною Радою України. До переведення земель меліорованої заплави у немеліоровані землі їх забудова є неможливою та незаконною, а тому нанесення на оновлений генеральний план м. Ірпінь вказаної території суперечить чинному законодавству України.

Непройдена перевірка ДАБІ

Відповідно до матеріалів перевірки Департаменту ДАБІ у Київській області, проведеної у межах повноважень, було встановлено, що:

  • будівництво протягом року велося без жодних дозвільних документів, фактично велося самочинне будівництво;
  • проектна документація розроблена з порушеннями вимог законодавства;
  • технічні умови видані на зовсім інших суб’єктів;
  • взагалі відсутні інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні вишукування, які є обов’язковими до початку будівництва;
  • будівельні конструкції не пройшли обов’язкові дослідження;
  • виконавча документація взагалі не велася;
  • технічний нагляд не здійснювався.

Як наслідок, 30 жовтня 2019 року Департаментом ДАБІ у Київській області було винесено припис про з