“СИНЕРГІЯ СІТІ”:чому цей проєкт є аферою?

На початку літа 2018 року під виглядом будівництва нової школи на заплаві річки Ірпінь розпочалося грандіозне будівництво житлового комплексу на 72 багатоповерхові будинки, офіційна назва якого — «Синергія Сіті» Однак серед громади міста він відомий як «Афера Сіті», так як у нового проекту від депутата партії «Нові обличчя» Ігоря Оверка афільованого з сумнозвісним відставним керманичем м. Ірпінь Володимиром Карплюком, чітко проводяться паралелі з проєктом від Ігоря Вишнякова, до речі, також депутата від партії «Нові Обличчя» в Ірпінській міській раді. Останній відомий тим, що, залишивши недобудованими низку житлових будинків, пошив у дурні понад 1500 сімей інвесторів, а сам виїхав на територію Європейського Союзу, встигнувши вивести з активів своєї будівельної компанії «BGM» значні суми коштів з метою уникнення кримінальної відповідальності на території України.

ГЕНПЛАН — ЯК ІНСТРУМЕНТ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ

Напевно тільки глухий не чув, а сліпий не бачив, як наприкінці 2018 року влада, із використанням тітушок та адмінресурсу в догоду Володимиру Карплюку протягувала «оновлений» Генеральний план Ірпеня.
Його ухвалення для мера-втікача та його новообличчівської команди було настільки важливим, що весь цей процес проходив із численними порушеннями та під акомпанемент повного ігнорування посадовцями вимог законодавства. Генплан був потрібен, аби легалізувати незаконні новобудови Ірпеня, а надто — грандіозний проєкт забудови заплави річки Ірпінь.

Чому Генплан Ірпеня, ухвалений в 2018 році, вважається фейковим?
Коментар «Зеленого Ірпеня»: При прийнятті вказаного рішення допущені наступні порушення:

 1. Порушено порядок підготовки та проведення громадських слухань (не було завчасно повідомлено громаду про громадські обговорення, а також про дату та час проведення громадських слухань; було використано адмінресурс та молодих чоловіків спортивної статури — «тітушок»; створено умови для того, щоб активна громада не змогла зареєструватися на громадські слухання тощо).
 2. Порушено порядок розгляду оновленого Генерального плану на містобудівній раді (з метою недопущення місцевих мешканців на засідання містобудівної ради було задіяно адміністративний ресурс та молодих чоловіків спортивної статури — «тітушок»; порушено строки повідомлення про розгляд).
 3. Порушено порядок затвердження оновленого Генерального плану міста Ірпінь на сесії Ірпінської міської ради, яка відбулася 19.12.2018 (про дату час час проведення сесійного засідання громаду не було повідомлено належним чином та у строки, голосування за вказане рішення, всупереч вимогам нормативно-правових актів, проводилося без доповіді та обговорень, з метою недопущення місцевих мешканців на засідання містобудівної ради було задіяно адміністративний ресурс та молодих чоловіків спортивної статури — «тітушок»).
  Окремо громада та органи прокуратури (у позовній заяві) звертають увагу на наступне:
 4. При затвердженні зазначеного документа не усунуті зауваження ГУ ДСНС України у Київській області, Управління культури, національності та релігій Київської обласної державної адміністрації, Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.
 5. При затвердженні зазначеного документа не проведено обов’язкову оцінку впливу на довкілля.
 6. Вказаним документом під забудову відводяться заплавні землі р. Ірпінь, які не можуть бути забудовані.
 7. Оновленим генеральним планом передбачено розширення меж м. Ірпінь, проте це виключна компетенція Верховної Ради України.
 8. При затвердженні оновленого генерального плану порушені державні інтереси.
 9. При затвердженні Генерального плану його не було погоджено із суміжними територіальними громадами, з метою врегулювання питань планування територій у приміських зонах.
 10. Оновлений генеральний план прийнято виключно в інтересах забудовників, які входять до оточення колишнього Ірпінського міського голови Володимира Карплюка.
  По-перше, тому що його до цих пір ніхто не бачив і жодного разу не презентував громадськості. За що голосували депутати Ірпіньради — невідомо. По-друге, було грубо порушено процедури громадських обговорень, громадських слухань та сама процедура голосування. Ухвалення так званого Генплану проходило під тиском тітушок, супроводжувалося бійками та скандалами, громадськість, яка мала намір взяти участь та висловити свою позицію з приводу цього «документу», була за допомогою тітушок та підконтрольної владі «Мунварти» не допущена до зали засідань.

Чому в Генплані 2018 року збільшено межі Ірпеня?
Коментар «Зеленого Ірпеня»: Це запитання до тих, хто ухвалював це рішення. Але в будь-якому разі воно суперечить вимогам Земельного кодексу України, встановлення та зміна меж населених пунктів — виключна компетенція Верховної Ради України.

ЖК «ШКОЛА» — територія брехні та маніпуляцій

Будівництво так званої «комунальної школи» на заплаві річки Ірпінь (в народі — «ЖК «Школа») було розпочато самовільно, що на сьогодні підтверджено матеріалами перевірки Департаменту ДАБІ у Київській області. Саме через це, а також, аби «заспокоїти» громаду (питання школи для Ірпеня болюче і актуальне) Карплюк, його кишенькові депутати, чиновники і ЗМІ почали горлати меседжі про довгоочікуване будівництво навчального закладу. Вони панічно боялися народного гніву, а тому зробили дуже хитрий хід — проти школи мітингувати громада не буде і можна тихцем застовпити місце на заплаві, а документи і дозволи пізніше самі по собі прикладуться… Розрахунок спрацював.
Цинізм і брехливість Карплюка не знали меж. Він особисто спільно з колишнім першим заступником Ірпінського міського голови Дмитром Христюком переконували громаду, що розпочали будівництво нового комунального навчального закладу. Для цього навіть записали відео де спробували себе у якості журналістіввикривачів. А для більшої достовірності (пізніше, виявилося, що тільки «для картинки») запросили італійського архітектора Луїджі Фіумару, який мав би ту школу зробити суперсучасною…
Звісно, ні про яку школу й близько не йшлося, бо вже впродовж місяця тільки сліпі не помічали, що «школа» вже мала… понад 5 поверхів і успішно збільшувалася у висоту…

Навіщо Карплюк впродовж кількох років дурив громаду, що на заплаві будується школа?
Коментар «Зеленого Ірпеня»: Навчальних закладів, які залишились від СРСР, вже не вистачає. Якби людям сказали відразу, що замість необхідних навчальних закладів буде будуватися черговий житловий комплекс на 72 багатоповерхові будинки, громада виступила би проти. А так, повідомивши про будівництво нової комунальної школи, було дещо знято соціальну напругу.
Чому під ЖК «Синергія Сіті» виділено саме заплавні землі?
Коментар «Зеленого Ірпеня»: На сьогодні в місті вже забудована кожна вільна ділянка. А для отримання мільйонних надприбутків, як цього хоче Володимир Карплюк та наближені до нього забудовники, необхідний великий об’єкт. Більш того, земельні ділянки в заплаві, які відносяться до земель сільськогосподарського призначення, були скуплені за копійки, що дозволяє демпінгувати на цінах за квартири.

НАВАЛА «ФУНТІВ»

В Ірпені будували і будують різні люди. Є совісні, а є не дуже. Однак існує ще одна категорія забудовників — фейкова. Це — такі собі Фунти (пам’ятаєте роман Ільфа і Петрова «Золоте теля» і «зіц-прєдсєдатєля» Фунта?), яких в очі ніхто не бачив і невідомо звідки вони беруться. По-суті, це прізвище — синонім словосполучення «підставні особи». Так от таких Фунтів в Ірпені доволі багато. На них оформляється земельна ділянка (у тимчасове користування), на їхні прізвища оформлюються усі дозвільні документи, і саме вони виступають замовниками будівництв.

В Приірпінні вже будували та здійснювали іншу діяльність прибиральниці, домогосподарки, студенти, учителі і … навіть покійники. У «схемах» забудовника Вишнякова також фігурували фіктивні особи — без якогось певного роду зайнять і без копійки за душею. Але керували величезним будівництвом з мільйонними оборотами.
Ігор Оверко (читайте — Карплюк) взяв за основу «напрацювання» однопартійця. Замовником «Синергії Сіті» виступає такий собі Юрій Мураш, колишній працівник освіти з Тернопільської області. Звідки він взявся, нікому не відомо, але зрозуміло — його поява не випадкова і вигідна тим, хто за ним стоїть. У разі чого саме цей Фунт і нестиме відповідальність…

Навіщо Володимиру Карплюку та Ігорю Оверку потрібен Мураш Юрій Миколайович, як людина, яка проживаючи в одному із сіл Тернопільської області виступає замовником будівництва ЖК «Синергія Сіті»?
Коментар «Зеленого Ірпеня»: Фактично (за документами) ні Володимир Карплюк, ні Ігор Оверко не мають жодного відношення до зазначеного будівництва, тому ніхто юридичних претензій до них пред’явити не зможе. Вони зможуть спокійно, як Володимир Карплюк вже говорив ошуканим інвесторам м-ну «Благоданий», заявити що вони самі помилилися з вибором забудовника, а він тут ні до чого.

Як не платити податки: схеми ірпінського забудовника Оверка

Протягом 2011–2019 років забудовниками Ірпінського регіону впроваджувалася схема з ухилення від сплати податків шляхом укладання договорів про спільну діяльність між фізичними особами. За вказаною схемою вже реалізовано тисячі квартир в Ірпені. В результаті — всі гроші з покупців квартир збираються у готівковій формі, підприємницька діяльність не реєструється, будівельні підрядні організації працюють за готівкові кошти, не сплачується ПДВ, ПДФО, податок на прибуток та ЄСВ.

Один із основних забудовників Ірпеня, хто взяв на озброєння згадану «схему», — засновник та керівник ТОВ «Будівельна компанія «Синергія» та ряду інших підприємств, пов’язаних із будівництвом в регіоні, Ігор Оверко.
Реалізація квартир в таких проблемних об’єктах, як, наприклад, «Синергія Сіті», у більшості випадків здійснюється шляхом укладення договору про спільну участь з подальшим укладенням додаткових угод до нього. Договір про спільну діяльність укладається між двома фізичними особами. Перша — власник (користувач) земельної ділянки, друга — інвестор, який зобов’язується внести грошові кошти (в якості свого внеску) з метою будівництва житлового будинку. В подальшому до такого договору шляхом укладання додаткових угод долучаються інші фізичні особи в кількості, яка відповідає кількості квартир у житловому будинку, який зводиться.
Укладені договори про спільну діяльність не реєструються в податковому органі в установленому законом порядку, а тягар щодо сплати податку на додану вартість, виходячи із суми отриманого ним прибутку, лягає на самого інвестора.
При цьому, порушуючи законодавство про облік готівкових/безготівкових коштів, фізичні особи — учасники договору про спільну діяльність вносять кошти виключно у готівковій формі. Суми коштів від кожного учасника становлять 400 000 гривень і більше. Такі кошти не обліковуються згідно з правилами податкового та бухгалтерського обліку.
Варто зазначити, що сума грошових коштів, яка вноситься учасниками договору про спільну діяльність, значно перевищує собівартість матеріалів та робіт, які виконуються при будівництві житлового будинку, а метою такого завищення суми внесків є отримання прибутку організатором будівництва (власником або користувачем земельної ділянки).
Проте, всупереч вимогам чинного законодавства організатори злочинних схем ухиляються від оподаткування та, фактично прикриваючись договором про спільну діяльність, здійснюють продаж квартир в житловому будинку без сплати відповідних податків та зборів.
Окрім численних порушень закону, обраний забудовниками спосіб діяльності, а саме: укладення із інвесторами договорів про спільну діяльність, ніяк не убезпечує останніх від будь-яких ризиків та не дає ніяких гарантій щодо захисту своїх прав.

ДАБІ: на сторожі закону чи поплічники незаконного будівництва?

Спеціалісти Департаменту ДАБІ у Київській області лише через рік перевірили будівництво на заплаві. На початку серпня 2019 року вони встановили, що будівництво вела фізична особа — Мураш Юрій Дмитрович (який, як стало відомо, проживає в одному із сіл Тернопільської області), самостійно спромігся збудувати 4 багатоповерхові будинки та збирався в подальшому зводити ще 68 багатоквартирних будинків. За результатами ретельної перевірки Департаменту ДАБІ у Київській області на нього наклали штраф у сумі, що становила аж 51 000 грн.

Громада м. Ірпінь не погодилася із такими результатами перевірки. Як наслідок, під тиском громадськості спеціалістами Департаменту ДАБІ у Київській області проведено перевірку генпідрядника (ТОВ «БК «БУДТАЙМ»), проектувальника (ТОВ «СУЧАСНА АРХІТЕКТУРА»), а також нового власника земельних ділянок, де будується зазначений сумнозвісний житловий комплекс (ТОВ «АРЗАНА»).
За результатами проведених перевірок були виявлені настільки суттєві порушення вимог містобудівного законодавства, що 06.11.2019 спеціалісти Департаменту ДАБІ у Київській області знову ж таки під тиском громади міста, були змушені винести припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт та припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил.
Однак, забудовникам ЖК «Синергія Сіті» закони та вимоги контролючого органу нічого не варті, адже станом на лютий 2020 року вимоги припису не виконані, а роботи з будівництва житлового комплексу не зупинено. І ДАБІ дивиться на це крізь пальці…
В той же час, незважаючи на вищезазначене, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України 09.07.2019 Мурашу Юрію Дмитровичу видано Дозвіл на виконання будівельних робіт — «Будівництво житлового комплексу з повним спектром установ і підприємств та загальноосвітньою школою (I–XIII черги) по вул. Достоєвського та пров. Озерний в м. Ірпінь Київської області» (1, 2 черги будівництва).
Фактично зазначений дозвіл надав право на масштабну забудову заплавних земель р. Ірпінь. Численні зустрічі з керівництвом Департаменту ДАБІ у Київській області переконали громадськість, що вказані порушення допущені завдяки вказівкам Олександра Строкача, Олександра Коломійця, Ярослава Старущенка та Андрія Григоренка. Саме ці чиновнки видавали дозволи на забудову заплави.
Єдиним правильним рішенням нового керівництва ДАБІ України, прийнятим в правовому полі, має бути скасування дозволу на виконання будівельних робіт від 09.07.2019, виданого Мурашу Юрію Дмитровичу, як такого, що виданий з порушеннями вимог містобудівного законодавства. Таке рішення в. о. голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олени Костенко унеможливить подальшу реалізацію грандіозної будівельної афери на території Ірпінського регіону.
Також громадськість міста очікує проведення ДАБІ України службового розслідування щодо законності видачі посадовими особами ДАБІ України дозволу на виконання будівельних робіт та притягнення за результатами такого розслідування винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *